fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar


Informace k nástupu nových dětí od 1.9.2021

Informace k nástupu nových dětí od 1.9.2021

  • Eliška Ječmenová
  • 23.8.2021

Vážení rodiče nově nastupujících dětí, 

zde naleznete veškeré informace týkající se věcí potřebných k nástupu a bezproblémové adaptace Vašich dětí od září 2021.

 

Co dítě potřebuje do MŠ

Všechny věci musí být označené, a to buď jménem, nebo značkou !!!

Do třídy

  • pohodlné oblečení, které umožní pohyb a nebude vadit, když se ušpiní (třeba při výtvarných aktivitách)

  • Při výtvarných činnostech a keramice se často stává, že se děti umažou, proto doporučujeme mít v sáčku zástěrku, nebo staré tríčo

  • přezůvky (nejvhodnější jsou uzavřené bačkory s pevnou patou a bílou podrážkou, nevhodné pantofle, crocsy)

  • hrneček (za účelem dodržování pitného režimu v průběhu dne).

 

Převlečení na pobyt venku:

- teplákovou soupravu, v létě kraťasy(šaty) a plátěnou čepičku, kšiltovku,
- pláštěnku
- gumovky (v zimě odpovídající obuv tomuto roč.období)

- věci na převlečení vždy nechávejte v košíku v šatně, při každém ochodu i návratu z venku, se děti převlékají do patřičného oblečení určeného na ven a do třídy !!!

 

Náhradní věci do sáčku v šatně:

- spodní kalhotky, slipy, ponožky, rouška
- tričko , nátělník
- punčochové kalhoty, legínky, nebo náhradní tepláky na pobyt do třídy

- náhradní pyžamko

 

Do postýlky

Pyžamo (každé pondělí předáváte paní učitelce, nebo provozní pracovnici ve třídě, každý pátek si jej děti nosí domů na výměnu). Povlečení a prostěradlo poskytuje mateřská škola,

Na odpočinek si mohou děti přinést plyšáčka, kterého si zastelou do postýlky, každý pátek si ho opět nosí domů na vyprání.

Prosíme také rodiče, aby dětem nedávali do MŠ hračky z domova(kromě plyšáčka na odpočinek), žádné sladkosti jako jsou bonbónky, žvýkačky apod.

 

Adaptační program

U dětí, které se teprve s kolektivním zařízením seznamují, klademe důraz na pomalou a přirozenou adaptaci, první dojmy. Cílem programu je zbavit děti stresu a strachu, postupně prodlužovat pobyt dítěte v mateřské škole. První den nové děti v mateřské škole stráví pouze 1,5 hodiny. Společně si prohlédnou prostory třídy. Po volné hře si společně popovídáme, zazpíváme. Druhý den a další dny se pobyt dětí v mateřské škole prodlužuje. 

Zvykání dítěte na nové prostředí a na organizaci v mateřské škole je proces individuální. Každý den p. učitelka seznamuje rodiče dětí, jak se jejich dítě v průběhu zvykaní chovalo, jak se zapojilo do kolektivu a jak budou chodit další dny. 

Ve dnech 30.8.-31.8.2021 můžou rodiče s nově nastupujícími dětmi přijít na adaptační hodinku od 10.30-11.30 , která bude probíhat na školní zahradě